Film

Kursy filmowe dla kariery filmowej

By 13 lipca 2020No Comments

Wiele osób marzy o wspaniałej karierze filmowej i zastanawia się, które kursy filmowe pomogą im rozpocząć. Zanim zarejestrujesz się w szkole filmowej, zastanów się, czego możesz się spodziewać. Chociaż przemysł filmowy zatrudnia tysiące ludzi, nadal może być jednym z najtrudniejszych sektorów.

Oprócz aktorstwa dwoma najczęściej wykonywanymi zawodami są reżyser lub scenarzysta. Ponieważ jest to wymagane przez większość uczniów, są to miejsca pracy, w których oferuje najwięcej zajęć. Tutaj zaczyna się problem.

W Hollywood prawie nie ma popytu na nowych reżyserów i scenarzystów. Obecni dyrektorzy i pisarze pracy spędzili wiele lat na szkoleniu i pracy w szeregach. Nowo ukończony student, który udaje się do działu rekrutacji studia filmowego lub firmy produkcyjnej, ma szczęście znaleźć pracę jako recepcjonistka lub pracownik poczty.

To smutna rzeczywistość szkolenia przyszłych filmowców. Niewielu początkujących jest skłonnych uwierzyć, że szanse są dla nich tak duże. Zapisują się na kursy filmowe, które polegają na oglądaniu i omawianiu klasycznych, starych filmów, a następnie tworzeniu krótkich filmów przy użyciu powszechnie dostępnego sprzętu wideo. Studenci najbardziej zainteresowani pisaniem scenariuszy spędzają czas na pisaniu krótkich scen i omawianiu ich z kolegami z klasy.

Kilka dekad temu jedynym sposobem, aby zobaczyć te stare klasyczne filmy, było pójście do szkoły filmowej, która mogła sobie pozwolić na oryginalne odbitki filmowe. Sprzęt filmowy był również bardzo drogi i niedostępny dla ogółu społeczeństwa. Wiedza o tym, jak tworzyć struktury i tworzyć skrypty, była znana tylko kilku osobom z zewnątrz.

Dwie rzeczy do rozważenia. Po pierwsze, to, czego uczniowie się uczą, tylko kwalifikuje ich do pracy w zawodach najmniej płatnych i najbardziej konkurencyjnych. Po drugie, że wszystkie te klasyczne filmy są obecnie ogólnie dostępne do wypożyczenia lub zakupu, wysokiej jakości sprzęt wideo jest tani i dostępny, podobnie jak setki doskonałych książek na temat technik tworzenia filmów i pisania scenariuszy.

Przy tak wielu dostępnych zasobach dzisiaj możesz sobie tylko wyobrazić, jak zyskujesz doświadczenie na żywo z zespołem twórców filmowych i przekonujesz się od doświadczonych twórców filmowych. Brzmi rozsądnie, ale po co płacić za to dużo pieniędzy? Szkoły społeczne często oferują kursy filmowe, w których podstawy są nauczane niedrogo. Jeszcze lepiej jest znaleźć lokalne produkcje filmowe, które chcą zatrudnić asystentów produkcji. Czy istnieje lepszy sposób na naukę i nawiązywanie kontaktów niż faktyczna praca z profesjonalistami? Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Ludzie zatrudnieni w przemyśle filmowym to energiczni, zdeterminowani auto-starterzy, którzy sprawiają, że coś się dzieje. Jeśli myślałeś, że profesor z drogiej szkoły jest twoim biletem do Hollywood, musisz pomyśleć jeszcze raz. Profesor jest prawdopodobnie jednym z uczniów tej samej szkoły z ubiegłego roku, który nie dostał prawdziwej pracy, robiąc coś lepszego niż nauczanie tego, czego został nauczony.