Film

Top 12 festiwali czarnego filmu

By 13 lipca 2020No Comments

Reżyserzy festiwalu filmowego tworzą uczciwe i zrównoważone programy na swoje festiwale. Niezależnie od jakości filmów festiwal z wszystkimi czarnymi filmami niekoniecznie jest tak interesujący jak festiwal głównego nurtu, ale otwiera możliwości niszowych festiwali rynkowych. Jako filmowiec, kiedy postanowiłem zidentyfikować 10 najlepszych festiwali dla Czarnych Filmowców, nie mogłem znaleźć źródła, które umożliwiłoby identyfikację tej listy. Dzięki własnemu doświadczeniu życia i pracy w branży rozrywkowej w Los Angeles przez ponad 12 lat mogłem stworzyć własną listę 10 najlepszych festiwali filmowych dla Czarnych Filmowców. Ponieważ nie mogę zawęzić listy do 10 o tym samym lub najważniejszym znaczeniu, moja lista zawiera 12 festiwali.

1. amerykański czarny

Amerykański Festiwal Czarnych Filmów, pierwotnie znany jako Acapulco Film Festival, trafił do Los Angeles przez Miami. Amerykański Black Film Festival, wyprodukowany przez Film Life, Inc., która produkuje również nagrody Black Movie Awards, jest najbardziej eleganckim festiwalem Black Film z wieloma gwiazdorskimi czarnymi filmami, które zostały nakręcone niezależnie od systemu studia.

abff.com/festival

2. Panfrykański film i sztuka, Los Angeles

Z ponad 200 000 odwiedzających festiwal filmowy i artystyczny, PAFF jest największym i jednym z najbardziej znanych festiwali czarnego kina na świecie. Każdego roku PAFF pokazuje ponad 150 filmów z USA, Afryki, Karaibów, Ameryki Południowej, Południowego Pacyfiku, Europy i Kanady.

paff.org

3. Hollywood Black

Festiwal Black Black w Hollywood, który zbiega się z konferencją informacyjno-rozrywkową, jest imponującym przystankiem dla Czarnych Filmowców, a bierze w nim udział wielu agentów, dystrybutorów i przedstawicieli handlowych, którzy szczególnie szukają czarnych treści.

hbff.org

4. Urbanworld

Festiwal Filmowy Urbanworld był kiedyś domem dla własnego biura sprzedaży i wciąż jest studiem filmowym i niezależnym, które debiutuje w filmach fabularnych, sieci i odkrywa wschodzące talenty.

urbanworld.com

5. San Diego Black

Wcześniej znany jako Noir Film Festival, San Diego Black Film Festival stał się eleganckim wydarzeniem, w którym filmowców można traktować z klasą i szacunkiem.

sandiegoblackfilmfestival.com

6. Black International Cinema, Berlin

Czarny Międzynarodowy Festiwal Filmowy istnieje od ponad 20 lat i jest produkowany przez Fountainhead Tanz Theatre w Berlinie. Daje czarnym filmowcom możliwość pokazania się w Europie i zbudowania mostu do dystrybucji na rynku panafrykańskim.

black-international-cinema.com

7. Panfrykański. Cannes

Chociaż festiwal nie jest organizowany przez francuski rząd, jak Festiwal w Cannes, to Panfrykański Festiwal Filmowy w Cannes daje czarnym filmowcom przydomek Cannes i możliwość dzielenia się swoją pracą z rynkiem europejskim i napędzania dystrybucji europejskiej.

festivaldufilmpanafricain.org

8. Seria filmów miejskich

Urban Film Series w rzeczywistości nie jest festiwalem filmowym, ale serią pokazów filmowych i dyskusji. Maszyna organizacyjna i reklamowa dla Urban Film Series w stolicy USA jest doskonała i przyciągnie twoją uwagę w mediach filmowych w całej stolicy USA. Seria filmów miejskich obejmuje także pokazy filmów i dyskusje na innych kluczowych rynkach dla czarnej społeczności.

urbanfilmseries.com

9. Diaspora afrykańska w Nowym Jorku

ADFF pokazuje filmy z afrykańskiej diaspory z całego świata. Podobnie jak w przypadku pokazów w Hollywood, pokazy w Nowym Jorku nigdy nie są złym pomysłem. Media w Nowym Jorku zastępują media tego kraju, a ADFF udało się zdobyć uznanie swoich filmów.

nyadff.org

10. Roxbury

Roxbury Film Festival, jeden z największych tego typu festiwali w regionie Nowej Anglii, był integralną częścią dawania twórcom filmów kolorowych okazji do pokazania swojej pracy i usłyszenia swoich głosów.

roxburyfilmfestival.com

11. San Francisco Black

SFBFF stało się siłą napędową, która integruje pracę niezależnych twórców czarnego filmu z głównym nurtem. Kilka filmów, które miały premierę na SFBFF, uzyskało dystrybucję.

sfbff.org

12. BFM International

Międzynarodowy Festiwal Filmowy BFM, sponsorowany przez Black Filmmaker Magazine, to pierwszy festiwal Black World i Urban Cinema w Wielkiej Brytanii. Oprócz swojej premiery w Londynie, BFM jest gospodarzem kilku mini festiwali w Wielkiej Brytanii.

bfmmedia.com