Film

Prawa do filmu w korektach

By 13 lipca 2020No Comments

Tysiąclecie to wzrost dostosowań. Adaptacja filmowa jest rodzajem dzieła pochodnego, w którym dzieło pisane jest całkowicie lub częściowo przenoszone do filmu fabularnego. Ponieważ opracowanie oryginalnej historii zajmuje dużo czasu, dostosowanie powieści do scenariusza zajmuje zwykle 3 miesiące. Dostosowania oferują producentom łatwy sposób korzystania z istniejącej bazy fanów. To zachęca nie-czytelników ze względu na ich wiedzę o tej grupie fanów. W pewnym sensie kupują fanów, a nie historie.

W Hollywood zaadaptowano prawie dwie trzecie produkcji filmowych z powieści i komiksów. Adaptacje zawsze były praktyką filmową z różnych źródeł, takich jak sztuki teatralne, autobiografia, a nawet inne filmy. Studia takie jak Warner Bros. Pictures, Walt Disney Pictures i Sony Pictures produkują między innymi filmy z własnością intelektualną.

Oto kilka przykładów filmów z powieści i komiksów:

Od powieści (adaptacje książek do filmów)

· · Klub walki – Film komediodramatyczny oparty na powieści Chucka Palahniuka.

· · srebrne podszewki Playbook – Romantyczny komediodramat na podstawie powieści Matthew Quicka.

· · Firma, którą dotrzymujesz – Film TCYK LLC oparty na powieści o tej samej nazwie; wyprodukowany, wyreżyserowany i zagrany przez Roberta Redforda.

Od komiksów (adaptacje komiksów do filmów)

· · Mściciele – Zespół Marvela z legendarnymi Super Heroes.

· · Nadludzki – Ostateczny „stalowiec”, który uratuje dzień.

· · Kruk – Mściwa historia bohatera, który powstał z wrony.

Długie serie z 2015 roku

· · Szybcy i wściekli – Na jego siódmym filmie

· · 007 – ma 24 filmy

Każda adaptacja jest produkowana w najwyższej jakości i pakowana z wieloma prawami autorskimi do filmów. Oprócz wielu praw autorskich; Należą do nich prawa autorskie reżysera, prawa scenarzysty, prawa autorskie kompozytora, prawa do dystrybucji, lokowania produktu i prawa wykonawcy. Wersja filmowa zawiera teraz prawa istniejących właścicieli dzieł. Oznacza to, że uwzględniono także prawa autorskie, patenty i znaki handlowe.

Miłość do oryginalności

Istotą każdego filmu jest i powinna być dobra, znacząca historia. Popularność nie powinna się koncentrować; a wraz z rozwojem wydarzeń trend adaptacji filmów stał się hitem. Jednak umieszczanie na ekranie oryginalnych treści może oznaczać, że twórcom brakuje wyobraźni i oryginalnych pomysłów.

Niemniej jednak fani nie powinni naruszać żadnych filmów chronionych prawem autorskim, zarówno oryginalnych, jak i dostosowanych.