Film

1001 filmów, które musisz zobaczyć przed śmiercią Steven Jay Schneider

By 13 lipca 2020No Comments

Książka o 1001 filmach, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz, pod redakcją Stevena Jaya Schneidera, zawiera szczegółowe informacje o 1001 znanych filmach, które ukazały się w latach 1900-2016.

To pracochłonna praca i marzenie miłośnika filmu.

Zapisuje całą historię kina, która obejmuje sto lat.

Wybór 1001 filmów spośród tysięcy filmów sam w sobie jest pracą badawczą, którą autor wykonał w fantastyczny sposób.

Jak wybierane są te filmy? Najpierw wybrano 1300 filmów spośród różnych najlepszych filmów, 100 najlepszych filmów i dziesięciu list najlepszych filmów. Po ponownym przejrzeniu listy została zmniejszona do 1001 filmów.

Lista filmów jest podana alfabetycznie na początku książki.

Na przykład, jeśli wybierzesz Run Lola Run Toma Tykwera, film z 1998 roku, poznasz wszystkie szczegóły.

Run Lola Run to ciekawy, niecodzienny eksperyment filmowy, który pokazuje humor, podniecenie i ogromną energię i jest ściśle zapakowany w film generacji MTV przez świeżego talentu scenarzysty.

Film pokazuje dwudziestominutową historię Loli w trzech różnych momentach, różniących się w sposób, który daje trzy różne rezultaty. Pełne szczegóły pięknego innowacyjnego filmu są podane w odpowiedni sposób.

W ten sposób możesz przeczytać około tysiąca jeden najlepszych filmów i oglądać je jeden po drugim, zanim umrzesz.

Indeks gatunków na końcu książki obejmuje 22 tematy: akcja, przygoda, animacja, awangarda, komedia, przestępczość, dramat dokumentalny, dokumentalny, dramat, eksperymentalny, rodzinny, fantasy, horror, musical, tajemnica, noir, romans, nauka Fikcja, film krótkometrażowy, thriller, wojna i western.

Indeks dyrektorów zawiera szczegółowe informacje o 596 znanych reżyserach, w tym Cecil B. Demille, Alfred Hitchcock, Steven Spielberg itp.

Na szczególną uwagę zasługują filmy wojenne, takie jak Most na Kwai (1957), Wielka ucieczka (1963), Przeminęło z wiatrem (1939).

Nie jesteśmy jednak w stanie znaleźć słynnych filmów wojennych, takich jak The Guns of Navarone, Force Ten of Navarone itp.

Filmy takie jak Włoska robota również nie znajdują się na tej liście.

Jeśli będziemy musieli nagrać wszystkie filmy, tytułem może być 10001 filmów, które musisz zobaczyć przed śmiercią!

Filmy science fiction są również szczegółowo omawiane.

Książka jest bardzo starannie wydrukowana na papierze artystycznym. Setki ilustracji bardzo cieszą czytelnika.

Możemy zobaczyć i wybrać nasze ulubione gwiazdy, reżyserów, i możemy stworzyć własną listę na podstawie naszych zainteresowań.

Pole filmowe jest jednym z najbardziej rozrywkowych od ponad stu lat i nie wyobrażamy sobie świata bez filmów.

Dlatego musimy pogratulować redaktorowi generalnemu Stevenowi Jayowi Schneiderowi jego starannej pracy. Jest krytykiem filmowym, uczonym i producentem. Napisał wiele książek o sztuce filmowej.

Miłego oglądania 1001 filmów!